| Iuliaaa0298 a întrebat:

Ce se invata la matematica in clasa a noua la profilul filologie bilingv engleza?

Răspuns Câştigător
| 熊Panda熊 a răspuns:

Salut! Eu sunt la socio la bilingv, fffoarte asemanator cu filo. Voi o sa faceti matematica pe a 9-a si a 10-a, o ora sau 2 pe saptamana si sunt niste notiuni foarte simple, gen multimile, functiile, 1-2 lectii despre triunghi, etc. Chestii simple. Dar depinde poate si de profesor. La noi avem o profesoara care constientizeaza ca nu ne prea pasa de mate si ne mai lasa sa invatam la materiile de profil...