| CorinaaM a întrebat:

Dati-mi si mie caracterizarea lui Trasnae din "Amintiri din copilarie" de Ion Creanga plzzzzz FUNDAT! promit pentru cel mai bun raspuns (10-15 randuri)

1 răspuns:
| IloveGnR a răspuns:

Trasnea este caracterizat direct indirect prin intermediul faptelor si al comportamentului. Mijloacele de caracterizare prin care este caracterizat Shtefanescu sunt: autocaracterizarea si caracterizarea indirecta prin intermediul faptelor si prin relatzionarea personajului cu celelalte personaje.