| NimeniAlta a întrebat:

Deci, as avea mai multe intrebaribig grin :
1. dupa ce termini facultatea de medicina, urmeaza rezidentiatul cu specializarea pe care ti-ai ales-o?
2. puteti sa-mi spuneti mai multe despre posturile de rmo(Resident Medical Officer) si medic in nhs(National Health Service) in Anglia?

1 răspuns:
| feelings_6581 a răspuns:

Da...la medicina generala se fac 6 ani... dupa dai examenul de rezidentiat si in functie de nota care o obti la examen poti opta la una din multele specializari de 3, 5 sau 7 ani