| Alaanonim2k20 a întrebat:

Deci eu am bacul peste 2 ani si nu stiu nimic (sunt la seral) nici macar inmulti daca invat de pe acum pot invata totul ca sa iau nota de trecere? La romana si biologie este doar de tocit?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| aneliram a răspuns:

La romana si bio nu pot sa spun ca trebuie sa înveti ca pe o poezie, este mai mult de înteles, +ca la biologie ai si subiecte tip problema(la care trebuie putina matematica), Sfatul meu este sa cumperi ghiduri de pregatire pentru bac, de pe care sa lucrezi ( cu teorie +variante), si sa cauti si profesor. Si, cel mai important, nu lasa invatatul de azi pe maine, iti ia ceva timp. Succes si nu uita ca, cu ambitie muti si muntii din loc.

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Ai timp daca incepi de pe acum si o iei de la 0. Pentru notiuni de baza te pot ajuta si eu, asta daca esti din Bucuresti. La fel la romana si bio, unde desi e de tocit trebuie sa stii ce sa tocesti si ce sa scrii in comentariile alea.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de profilul la care esti.
Daca pui mana si inveti, lectie de lectie, ai sanse sa iei BAC-ul.

| Alaanonim2k20 explică (pentru Violleta2022):

Tehnician desenator in instalatii electrice

| mastadont a răspuns:

Doi ani înseamnă timp berechet, dacă te pui pe treabă îl iei sigur.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mastadont):

Chiar sa-l ia cu peste 9 happy