| JustAKid_1316 a întrebat:

Deci vreau sa termin o facultate in romania...nu m-am hotarat inca...si apoi sa plec in USA; care sunt pasi pe care ar trebui sa-i urmez? Si inca ceva, dati-mi, va rog un ex de facultate care sa ma duca spre o meserie cautata acolo.(funda)

Răspuns Câştigător
| CristinaLazar858 a răspuns:

Trebuie sa te hotarasti asupara Facultatii pe care vrei sa o faci si abia apoi dupa ce te vei specializa in domeniu vei stii ce loc de munca sa iti cauti in strainatatea. Mult succes!

3 răspunsuri:
| 9gag a răspuns:

Singura facultate recunoscuta in SUA este Romano-Americana de la Bucuresti

| ATHOS a răspuns:

Peste 2-3 ani nu vei mai avea nevoie de nici o facultate pentru a putea pleca in America.
Eu cred ca alegerea carierei tale nu trebuie sa aiba nici o legatura nici cu SUA si nici cu vreo alta tara.
Daca vei termina o facultate in mod corespunzator si vei ajunge un foarte bun specialist poti sa fii convins ca orice tara va fi bucuroasa sa te primeasca.
Tine minte :un adevarat profesionist poate castiga mii de euro si in Romania.
Iti doresc o alegere inteleapta!

| BeatriceNote a răspuns:

Harvard