| Aista a întrebat:

Dețin atestat Tehnician proiectant CAD, gradul 4, unde m-aș putea angaja, in ideea că nu am experiența, doar ce am lucrat la școală?

1 răspuns:
| Lidia09 a răspuns:

Există mai multe domenii în care ai putea să te angajezi, chiar și fără experiență anterioară în afara școlii. Uite câteva variante:
Firme de proiectare și consultanță;
Fabrici și uzine;
Birouri de arhitectură și design interior;
Companii de inginerie;
Departamentele de cercetare și dezvoltare.
Nu te descuraja de lipsa de experiență. Mulți angajatori sunt dispuși să ofere oportunități de formare și dezvoltare profesională pentru cei cu abilități tehnice solide și o dorință de a învăța și a crește în carieră. Ai grijă să-ți evidențiezi cunoștințele și abilitățile în CV-ul și interviul tău și să fii pregătit să demonstrezi ceea ce ai învățat în timpul școlii. Mult succes!