| Radandam a întrebat:

Dintre Facultatea de Litere, sectia romana-franceza și Facultatea de Geografie, sectia Geografia turismului ce ați alege? Ce este mai de viitor? Care credeți ca este mai dificila? La Facultatea de Litere pe secția romana-franceza faci doar franceza ca limba straina nu? Și la geografia turismului îți alegi doar o limba pe care vrei sa o înveți, cum ar fi doar franceza, nu? Păreri?

2 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

A doua, daca te faci gid profesionist o sa calatoresti pe gratis si o sa faci si bani, in schimb cu franceza nu faci mare branza

| BilaRomânească a răspuns:

O meserie nu ai vrea? Vad ca facultatea de istorie nu ti-a placut din prima saptamna. Chiar crezi ca astea vor fi mai diferite?
Ai mai intrebat despre facultatea de geografie de zeci/sute de ori. Crezi ca raspunsul se va schimba? Hai ca iti mai raspund inca odata: Facultatile umaniste nu sunt de viitor. Ori le faci din pasiune ori pa.
Sincer incep sa cred ca ai ceva boli mintale. Sfatul meu este sa te angajezi la ceva supermarket, poate iti mai ies prostiile din cap. Bafta!
Sa nu mai zic ca ai in istoric o gramada de intrebari pornografice... la fel de repetitive si idioate.