| Constantin9704 a întrebat:

Doresc sa ma mut intr-un oras unde sunt mai multe oportunitati pentru locurile de munca, un oras care este de viitor sa-i zic asa... Eu sunt din Vatra Dornei si as dori sa aleg intre Bistrita si Suceava. Care locatie vi se pare o varianta mai buna?
Va multumesc!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca vrei un oras de viitor alege unul de viitor. Nu doat unul aproape de casa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Din lac in... mai da-o naibii de treaba. Vii la Iasi sau te duci prin Transilvania, asta daca nu te invirti de ceva in turism prin VD. Serios acum, intre Bistrita si Suceava as alege Chisinaul!

| aaanamariaaa a răspuns:

În general orașele mai mari au mai multe opțiuni de unde poți alege. Cluj, București, Timișoara, Iași. Dar găsești și în orașele mai mici. Depinde și în ce domeniu vrei sa lucrezi, as zice mai degrabă Suceava decât Bistrița dacă numai între acestea doua vrei sa alegi.

| Anakmrunja21 a răspuns:

Suceava e o optiune buna, dar Bucurestiul, Iasul, Clujul, Craiova, etc sunt mai bune...n-ai ce face cu Bistrita