| zgubilyci a întrebat:

Dupa ce termin Facultatea de Cai Ferate, Drumuri si Poduri ce loc de munca imi pot gasi?

3 răspunsuri:
| bogdand a răspuns:

In strainatate.De exemplu in Algeria la Sanno ( o firma japoneza care face autostrada est-vest acolo).

| marius0766545433 a răspuns:

Te-asi intreba ceva. Cine te-a impins sa faci ceva fara sa vezi in viitor ce poti face cu cunostintele care le-ai acumulat? Teoretic ar trebui sa te ajute aceste cunostinte in viitoarea ta afacere nu in viitoarea afacere a alcuiva. Apropo, sti ce ala un FIS? ( in mijloc e I de la inchis). Iti spun eu si nu ar trebui sa te superi pe mine ca nu eu am inventat termenul. Un FIS e un on Formidabil Insa Sarac. Si de ce e formidabil insa sarac? pentru ca munceste pentru altcineva nu pentru el, adica munceste pentru bani si cel ce i-a dat de munca a facut in asa fel incat sa munceasca banii pentru el. Poate ar trebui sa iti dea de gandit. www.SuperBani.ws poate fi o supervarianta pentru tine si pentru altii care vor sa treaca de la stadiul de FIS la stadiul de om bogat. sa ai o zi buna.

| buti a răspuns:

Deci ma numesc Tania si st din Chisinau, Republica Moldova si pot spune ca nu sunt absolut de acord cu ceea ce a relatat mai jos persoana cu numele de superbani despre faptul ca "cine te-a impins sa faci ceva fara sa vezi in viitor?" deci eu pot spune ca niciodata nu stim ce se v-a intimpla pe viitor, si tu ar fi trebuit sa te mindresti cu faptul ca la moment infrunti cele mai grele si dificile momente ce tin de inginerie, adica ca aceasta specialitate te indruma sa cunosti mai multe fie din domeniul topografiei, geologiei, a mecanicii, a sudurii, etc.aceasta specialitate e mult mai avantajoasa si mai valoroasa in comaratie cu cele ce tin de economie, contabilitate, etc! sanse sunt multe de lucru doar ca si in alte colturi ale lumii! eu tot fiind la specialitate Ingineria si Protectia Apelor La Facultatea de Urbanism si Arhitectura a Universitatii Tehnice din Tara Mea, nu pot spune ca e foarte usoara specialitatea ci din contra e tare grea fiindca se bazeaza pe fizica, mecanica, instalatiii de apa in apartamente, incalzire, sisteme sanitare, arhitectura, si toate au la baza si proiecte destul de complicate dar n-am incotro fiindca e de mare pret specialitatea si plus ca doar ca sa faci unele proiecte pe baza instalatiei apei costa scump nemaivorbind de faptul ca sa si instalezi!
asa ca nimic in viata nu e usor si simplu trebuie sa privim realitatea cu ochii nostri!
Chiar daca nu se va intimpla sa lucram pe specialitate la urma urmei poti face si unele cursuri ce tin de alt domeniu, dar nu va strica sa cunosti asa specialitate ca Cai ferate, drumuri si poduri sau ca Ingineria si Protectia Apelor, etc. toate bune! happy