| Robert23 a întrebat:

Dupa ce termin liceul, profil uman ce facultate mi-ati recomanda? Inca nu m-am hotarat. Multumesc!

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Jurnalism, Drept, Facultatea de litere, limbi străine.Mai sunt şi altele, vezi aici:
http://www.tpu.ro/......ilul-uman/

| Euletitia a răspuns:

Buna! Drept, Litere(fie alegi romana si o limba straina, fie alegi doua limbi straine), Filozofie si stiinte politice, Jurnalism, Psihologie, Geografie si Geologie, Istorie si Arheologie, Relatii internationale si studii europene, Sociologie, Politie, Teologie etc

| Iunona a răspuns:

Ar fi bine sa urmezi ceva cu acelasi profil. Se castiga bine daca termini o facultate de limbi straine si limbile alese sunt ceva mai grele (germana,rusa,chineza, japoneza, etc...). Depinde si de priceperea ta. Profil uman inseamna si istorie, geografie, turism, litere etc. Gandeste-te la ce te pricepi si ce stil de invatat ai si o sa alegi mai usor.

| Anton_Elisa_Andreea_1993 a răspuns:

Hey...
Eu am terminat profil uman, filologie. O sa-ti spun la ce au dat colegii mei poate te ajuta cu ceva.
Multi au dat la litere (inclusiv eu), altii la SNSPA, drept, politie, relatii intenationale si studii europene, psihologie, sociologie si asistenta sociala, Academia de studii economice din Bucuresti, management si marketing, industria comertului si turismului.

Paradoxal, o fata a dat la politehnica, iar o alte doua la informatica si calculatoare.

Depinde foarte mult de ceea ce iti doresti si ceea ce stii mai bine sa faci, precum si ceea ce iti place.
De ex am o prietena care a dat la UNATC(sectia teatru si film) si o alta care a dat la chinetoterapie si motricitate speciala. Facultati exista, insa trebuie sa te informezi si sa analizezi din timp pentru a face alegerea corecta. mult succes happy

| Robert23 explică:

Daca dau la litere limbi straine [engleza] ce pot ajunge?