| andreea567890123 a întrebat:

După ce termini finante banci, cam cât ai salariul în general? Trece de 3000?

34 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este greu la inceput sa ajungi la salariu de peste 3.000 lei, aproape sigur ca absolventul va fi incadrat, la inceputul carierei, pe salariul minim pe economie, depinde cat va fi acesta atunci cand se va incadra. In prezent, pentru studii superioare in domeniu, salariul minim este de 2.350 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ai de la minimul pe economie pana la cezi de mii de lei. Conteaza cat de bun esti, unde iti gasesti de munca si cum avansezi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai la bani va este capul, muncă ioc.

| Catrice a răspuns:

Dacă ai pile, da.

| zilog a răspuns:

Cat vreau eu sa iti dau pentru ca eu sunt patronul nimeni nu prea are nevoie de bancheri contabili si ASE si chestii de genul acesta este inflatie
asa ca atunci cand cererea este mai mare de cat necesitatea reala in piata de strungari
atunci patronul care angajaze un singur strungar in orasul respectiv
el stabileste cat vrea sa ofere salariu
adica cat mai putin cu putinta pentru ca oricum mai sunt 100 la usa care isi doresc acel job
si in afara de asta sa faca si cat mai multe
adica revisal balente contabilitate nr-uri plati facturare
sa faca detoate sa dea cu matura si sa stie sa faca si masaj
si salariu nu prea pentru ca sunt prea multi
asa ca sa se simta onorat ca are unde sa spuna la familie ca are si el un job
si sa se simta omorat ca are un job
dar nu si salariu pentru ca salariu merita oamenii care sunt unicati care fac lucruri unicate fara de care firma nu ar merge
si care nu prea ai de unde sa ii iei

asa ca daca vrei job cu salariu bun apucate de hidraulica pneumatica ca hidraulica se plateste extraordinar de bine.

Asa ca si contabil care nici macar contabil nu esti ca nu esti expert contabil
adica esti un fel de secretara
cat sa ii dau eu la secretara
depinde de ce stie sa faca
si acum o intreb daca merge cu mine la mare sau nu
ca sa stiu daca ii dau un salariu da si un sa mai astepte
sau daca ii dau cate un salriu pe weekend
dar chair daca face si pe soferita ultra personala si maseoarea pentru mine asta nu o scuteste sa lucreze si la facturare si la revisal si sa stea de vorba cu toate controalele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duce capul. Daca nu ajungi ca majoritatea in fabrica la 12 ore

Răspuns utilizator avertizat
| Phantelul a răspuns:

Salut,

Trece de 3000, undeva la 3500-4000 de lei (lucrez in domeniu si iti pot spune sigur)

| Persen a răspuns:

Poți face facultatea asta degeaba, nu îți asigură post