| oceanoflove a întrebat:

Iti gasesti de lucru daca termini finante banci din cadrul ASE?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti cat de cat bun si nu ai facut facultatea ca sa fie facuta iti gasesti

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca te interesezi constant, bati la toate usile, si continui sa te faci remarcat, poti gasi locul de munca si daca e cel mai rar lucru posibil. Tine doar de cat de determinat esti sa gasesti ceea ce cauti.

| FloryTudor8719 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Si cum te faci remarcat? Din strada, din fata firmei? Iti trebuie SANSA.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru FloryTudor8719):

Intreband mai multi oameni si cunostinte. Peste ceva timp acele cunostinte, o sa aiba in minte ca le-ai intrebat de locul de munca respectiv, si cand vor vedea ei o oportunitate, se vor gandi fix la tine si te vor contacta sa-ti spuna. De exemplu :

Tu vi la mine si imi spui ca ti-ai dori sa te faci mecanic sau pictor ca sa nu zici ca aleg locuri de munca prea comune. Tu dupa ce imi zici asta de cateva ori, eu in subconstient o sa tin minte asta. Si daca eu pana acum am trecut pe langa foarte multe subiecte si ocazii in legatura cu cariera intrebata de tine, si nu am bagat de seama, eu incepand de acum, o sa le tot observ, pentru ca tu mi-ai atras atentia ca vrei asta. Si cand o sa observ o posibila ocazie, eu o sa te anunt cum ca am gasit ceva legat de ceea ce cauti tu.

Ei bine, daca intrebi si te interesezi la mai multe persoane si cunostinte, tu o sa iti maresti sansele ca sa iti ofere cineva acel loc de munca pe tava cu muult fata decat daca cautai tu de unul singur.

Trebuie sa gandesti in afara cutieiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În România de cele mai multe ori dacă ai pile!

| KovacsB a răspuns:

Am o verisoara a terminat finante banci si si-a gasit loc de munca la Kaufland.Casa nr 4.

| LordCristobal a răspuns (pentru KovacsB):

Trist

| FloryTudor8719 a răspuns (pentru KovacsB):

La experienta ei a fost norocoasa ca acum se reduc numarul de case.

| Hyperion7 a răspuns (pentru FloryTudor8719):

Nu știu dacă e cazul sa fim așa negativiști, sigur undeva, ceva, nu a funcționat cum trebuie.
Adică până la urmă trebuie sa ai și noroc in viață, că dacă nu ai ....nașpa

| CuStimaSiRespect a răspuns:

Era popular odată să lucrezi la bănci când erau agenții aproape la fiecare colț de stradă și lumea prinsese gustul creditelor prin anii 2000. Se câștiga bine din comisioane, cei care lucrau în acest domeniu erau priviți ca pătura de sus a societății.
Dar în ultimii ani, piața se restrânge, unele bănci dispar și totul se mută în aplicații.
Acum programatorii au luat locul funcționarilor bancari.