| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra care ar fi cea mai buna alegere de facultate dintre acestea si de ce? Medicina, Stomatologie, Tehnica Dentara, Psihologie sau Management? (luand in considerare castigul pe care l-ai putea avea dupa ce termini facultatea si te angajezi)

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Facultatea nu o alegi dupa cati bani vei castiga in acel domeniu, ci dupa ce iti place tie sa faci.
Degeaba mergi la Medicina ca e salariul mai mare dupa. daca tie ti-e scarba de aceasta meserie.
Vei merge la serviciu in sila, iar banii nu vor putea sa te faca sa-ti placa acea munca.
Alege cu inima.
Insa, ca sa iti raspund la intrebare. In medicina se castiga foarte bine, asta daca esti un medic priceput si iti place ceea ce faci. Insa e mult, mult, mult de munca. Si in Smotatologie si Tehnica Dentara se gaseste foarte bine, dar iarasi e ceva de muna. Psiologie si Management. nu stiu ce sa zic. Insa oricum castigul nu prea se compara cu cel de la celelalte 3 domenii.
Bafta!

1 răspuns:
| Latinmoon a răspuns:

Depinde ce iti place.
Iti recomand sa faci facultatea de medicina sau stomatologie.