| floareaalbastraa25 a întrebat:

Dupa parerea voastra, cine are salariul mai mare, un absolvent al academiei de politie sau unul al scolii postliceale de maistri militari?

Răspuns Câştigător
| cristianvalentin337 a răspuns:

Absolvent al academiei de politie te asigur eu

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am fost militar (ofiter) si am pensia mai mica decat un agent (echivalent subofiter) de politie. Dar sa faci comparatie intre un ofiter (asa sunt echivalati subinspectorii care sunt absolventii Academiei de Politie) si un maistru militar este ca si cand ai compara salariul unui primar cu al agentului de paza de la poarta primariei.