| hurtsoul a întrebat:

E cineva la facultatea de sociologie? cam ce materii se fac, cum si unde se desfasoara orele de practica?

2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Documenteaza-te pe site-ul facultatii/Universitatii la care vrei sa te inscrii, aflii mai multe direct de la sursa.

| Contrast a răspuns:

...Introducere in sociologie, Sociologie generala, Statistica sociala, Istoria sociala a României, SPSS, Psihologie sociala, Politici economice europene, Didactica disciplinelor socio-umane, Drepturile omului si teorii antidiscriminatorii, Sociologia familiei, Sociologie rurala, Analiza multivariata, Teorii sociologice contemporane, Sociologie politica, Sociologia relatiilor interetnice, Planificare familiala, Psihosociologia organizatiilor, Calitatea vietii, Dezvoltare comunitara, Marketing, Politici ale ocuparii fortei de munca, Sociologe Medicala, Psihologie sociala, Sociologia familiei, Drepturile omului, Introducere in drept...si multe altele, acestea sunt doar o parte ce mi le amintesc.
Iar practica, o mica parte o faci in laboratoturul de informatica iar restul pe teren... cercetare, culegere de date, etc.