| Poinsettia a întrebat:

Fundita.
De unde stiu daca am sau nu vocatie de economist?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te atrage...iti place.
Am o carte online care te-ar putea ajuta. Da-mi mesaj cu id-ul tauhappy

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru profesia de economist nu se cere o vocatie anume.Totusi trebuie sa fii tare la matematica, sa ai simt practic si de raspundere, sa fii ordonata si foarte corecta.Retine ca aptitudinile sunt polivalente:cu aceleasi calitati poti imbratisa mai multe meserii.

| mariy a răspuns:

Nu numaidecit sa joci mult cu numerele. eu nu pot sa zic ca eram foarte pasionata de matematica dar am dat la economie si am indragit-o. e un fel de a fi rational si calculat in general. intreaba-te cit esti de rationala? care sunt urmarile actiunilor tale... daca vezi ceva mereu rezultativ si in interes propriu ai toate sansele. daca esti aventuriera, iti place sa risti s. a. m. d. atunci ar fi bine sa reflectezi asupra a ce ai vrea sa faci in viata. bafta happy

| atianin a răspuns:

Daca iti place matematica la nebunie si sa te joci cu numerele atunci e clara vocatia.

| pushtoaik20 a răspuns:

Daca poti intelege cum merge treaba cu creditele bancare, cu raportul calitate-pret, si stii sa faci niste amarate de T-uri in contabilitate, atunci ai vocatie. eu am terminat economicul, si iti zic ca nu e mare smecherie, ba chiar nu e greu deloc.happy