| Andtina a întrebat:

Hei! Am o mică curiozitate in legătură cu următorul lucru. Peste doi ani vreau sa dau la facultatea ubb din Cluj, la sociologie și asistență socială, specializare asistență socială. Așadar, curiozitatea mea este dacă se dau examene de admitere. Nu am rude sau prieteni de la care sa aflu, m-am interesat pe net și știu doar de un examen care diferențiază persoanele care intra cu taxă și fără, dar asta nu știu dacă se aplică la toate specializările. Va mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se aplică la toate specializările.

| Catrice a răspuns:

Dacă nici asta nu e limpede... Sau poate nu știi ce înseamnă "toate" în acest caz

Criterii de selecție pentru toate specializările

Scrisoare de motivaţie, notată cu Admis/Respins
Media de la bacalaureat cu pondere 100% în media finală de admitere, respectiv 100% media examenului de licență pentru licențiații care candidează pe locuri cu taxă
Participanții și premianții de la concursurile Olimpiada Voluntarilor, Jozsef Venczel sau de la olimpiadele școlare de specialitate beneficiază de facilități. Mai multe detalii pe site-ul facultății.

| Eireann a răspuns:

Acel examen este cel de bacalaureat. Se ocupa locurile in ordinea descrescatoare a mediilor la bac - cele fara taxa si apoi cele cu taxa.