| TGeo a întrebat:

Hello. Am o nelamurire daca ma poate ajuta careva. Daca eu ca inginer constructor specializat pe IUDR am aceleasi drepturi pe santier pe partea de executie ca un inginer specializat doar pe CIVILE. Stiu ca exista diferente intre materiile celor 2 specialaziri in functie de filiera pe care vrei sa pui mai mult accent. Ideea e ca nu as vrea sa ma transfer de la o specializare la alta. Ma intereseaza daca eu am compententele necesare pentru munca de santier. N as vrea sa lucrez prin primarii happy Mersi

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

IUDR - Inginerie urbana si dezvoltare regionala.
Pai nu ar fi constructii militare ci tot civile.
Din ce spun astia aici: http://iudr.utcb.ro/? page_id=44, poti lucra si pe santier. Tu pe unde esti acum? In liceu?