| MaDu222 a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare : ce inseamna tehnician operator tehnica de calcul? Cu ce se ocupa? Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| piticoth a răspuns:

Hey, love struck buna;;].
Acest job tehnician operator tehnica de calcul se ocupa cu intretinere si depanare hardware si soft pentru calculatoare si imprimante, proiectare si realizare retele de calculatoare, instalaţii electrice, supraveghere video, respectiv alarme.

:] Sper ca ti-am fost de ajutor :*.

5 răspunsuri:
| xDani3lx a răspuns:

Pai repara pc-uri, fac programe etc happy, funda?

| beebee a răspuns:

Instalarea sistemelor de calcul, comunicatii de date si retele de calculatoare si sisteme de operare in retea.

| finu25 a răspuns:

Buna! Uite cu ce se ocupa un technician operator tehnica de calcul:
-Instalarea sistemelor de operare si a programelor specifice
-Construirea/ asamblarea unui sistem de calcul
-Instalare hardware si mentenanta
-Asigurarea securitatii sistemelor de calcul
In concluzie cam tot ce tine de calculatoare! La liceu, acest profil are mai multe module (tehnice-electrice) in care poti invata multe. Sper ca ti-am putut fi de folos.O zi buna sa ai happy