| leonte55675 a întrebat:

Hey, am vazut ca la facultatea Spiru Haret pot sa ma inscriu la gen colegiu de analist programator, este gen o facultate unde te invata ei de la 0? Daca da, ce limbaj de programare se preda si ce sfaturi in legatura de asta imi puteti da?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Exista cateva aspecte:

1. Trebuie sa stii teoria.

2. Limbajul nici nu conteaza la final. Ca vorbesti in romana sau rusa sau chineza, la final ar trebui sa se inteleaga cam acelasi lucru.

Probabil ca vei invata in c++ deoarece acolo au aparut si s-au dezvoltat conceptele oop.

3. Bafta, dar eu as alege, daca e posibil, o facultate mai rasarita. Totul tine de tine.