| LoveAndMoreLove2018 a întrebat:

Hey, ce salariu are un traducator? Se intra usor la facultate? Si cu ce medie se intra la un liceu cu profil de limbi straine? Multumesc,

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Ia in cont faptul ca traducerile automate facute de inteligenta artificiala se dezvolta in ritm exponential, deci e foarte probabil ca peste 20 de ani - sa nu zic mult, ramai fara serviciu vorbind strict de a traduce

2 răspunsuri:
| StruțulSuprem a răspuns:

Cam 10.000 lei / lună

| IoanWild a răspuns:

Asazisul salariu variaza in functie de proiecte. Multi dintre traducatori se satura sa lucreze la patroni si o iau pe cont propriu. Sau se fac profesori de limbi straine intr-un final. Bafta!