| Heyheyeu a întrebat:

Hey, daca termin med generala la Craiova pe ce specializări pot sa-mi dau rezidențiatul? Nutriția este o varianta?

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poti da pe orice vrei. Dai examenul de rezidentiat, iei un punctaj, apoi in ordinea punctajului alegi o specializare (ceva de genul cum alegi liceul dupa cls a8-a)

| Furnicuta000 a răspuns:

Numai sa o termini ca rezidentiatul o sa fie cea mai mica problema a ta laughing
Facultatea de medicina e extrem de grea. Daca inveti si inveti si pentru examenul de rezidentiat poti sa iti alegi orice specializare vrei, daca iei nota mare o sa intri la ce specializare vrei. Nu recomand sa-ti irosesti anii de rezidentiat pe nutritie pur si simplu. Alege mai bine diabetologie si nutritie sau ceva de genul ca diabetul e mana in mana cu nutritia si nu o sa duci lipsa de pacienti din moment ce foarte multi romani au diabet