| swag13579 a întrebat:

Imi puteti spune care ar fi avantajele unui liceu militar.Am inteles ca am avea cazare si masa gratis si un fel de solda? Vreau sa stiu daca avem voie cu telefoane si daca avem un loc asigurat in academie dupa terminarea liceului

4 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Cazarea si masa îs ca in armata ( nu te astepta la lux ). Cu telefoanele ai voie da sa nu te prindă cu ele ( profii de acolo îs ca drk de stricți ). Loc la academie nu iti asigura nici drk asa ca liceul militar e cea mai mare pierdere de timp, pe românește iti *** copilăria degeaba. Solda oricum nu contează ca nu poti sa traiesti doar cu ea si daca o stramgi toată abia daca iti poti lua cv cu banii aia. Sfatul meu e sa alegi alt liceu si dupa sa dai in armata.

| alex15ccc a răspuns:

Nu merita, sunt mai multe dezavantaje decat avantaje

| Ionut58282856 a răspuns:

O sa ajungi ca jandarmii aia, asta e primul dezanvantaj si mai multe

| monologpeblog a răspuns:

De cazare si masa sunt sigura ca aveti, dar nu te gandi la conditii de lux. Camerele sunt comune din cate stiu, si baia cam la fel. Solda tot asa, din auzite iti spun ca se da. Telefoanele sunt probabil reglementate prin regulamente interne. Cat despre un loc asigurat la Academie, asta chiar nu stiu ce sa-ti spun. Cauta pe internet site-ul scolii si poti afla mai multe raspunsuri acolo.