| InfinityForLife a întrebat:

Îmi poate spune cineva care sunt probele scrise pentru jandarmerie?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Anul ăsta se combină proba scrisă cu cea practică: candidații vor scrie cu bastoanele pe spinarea protestatarilor anti mască!
winking

| sofiaaaa001 a răspuns:

Din cate am auzit probele sunt asa:
etapa I: probele eliminatorii(Contravizita medicală şi Verificarea aptitudinilor fizice)
etapa a II -a: proba de evaluare a cunoştinţelor (engleza, istorie, romana)
uita-te aici pentru mai multe detalii http://www.academiadepolitie.ro/