| J0KeR112 a întrebat:

Imi puteti spune un mod de a invata la matematica? Mai exact o culegere pentru subiectele de la academia fortelor terestre? Va rog

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Matematica nu doar se invață ci se EXERSEAZĂ. Cu creionașul sau pixulețul pe hărtie (mă rog, hârtiuță) rezolvi problelme/exerciții până se tocește vârful. Altă cale, nu e!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Exersezi, exersezi si iar exersezi. Doar prin exercitiu poti sa inveti matematica. Incepe cu lucrurile de baza, faci cateva exercitii la rand de acolo si apoi continui.
Ia un caiet separat A4 si incepe sa scrii pe el, la rand. In liniste si pace ^_^ alaturi de o cafea sau o ceasca de ceai calda, pe un birou sau un spatiu de lucru cat mai gol, fara sa iti distraga nimic atentia.

Bafta! Si nu uita de pauze.

| SlenderMan299 a răspuns:

Exersezi cu o bere langa tine sa mearga exercitiile.