| AiEnma97 a întrebat:

Imi puteti spune, va rog, cum se intra la Facultatea de Psihologie, pe baza bacului sau pe baza mediei din liceu? Si ce materii ar trebui sa aprofundez pentru aceasta profesie?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Depinde de orasul in care vrei sa mergi. La Bucuresti de exemplu se da admitere, iar in tara, la foarte multe se intra pe baza de dosar (media de la bac pentru ca aia de la liceu nu ti-o mai cere nimeni).
De aprofundat nu ai ce, eventual in clasa a 12, in cazul in care vei merge undeva unde se da admitere, va trebui sa inveti psihologia care se face in clasa a 10 si cam atat.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici informațiile: http://www.fpse.ro/
Pa, pa.