| juniper a întrebat:

Imi spuneti un link sau un site cu toate facultatile de fizica din Romania? Si care sunt cele mai bune facultati? Pe care le recomandati? Am auzit ca la Cluj sunt bune, Universitatea Babes-Bolyai, iar la Bucuresti facultatea de politehnica. Dintre cei care-s la Politehnica, cum e?

2 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

In cadrul politehnicii ori de la Bucuresti ori de la iasi nu este facultatea de fizica, sunt alte facultati, de ex. mecanica, telecomunicatii, electrotehnica, etc., la care bineinteles iti trebuie fizica.
Facultatea de fizica (pura) este in cadrul Univ. Bucuresti, si mai gasesti si la Univ. "Al. I Cuza" Iasi, si la cea din Cluj.

| luiza a răspuns:

La Bucuresti nu stiu, dar cea de la Cluj e OK si mai e facultatea de fizica de la Craiova care e super.