| Adeeliiina a întrebat:

In ce basme eroul salveaza o printesa captiva?

Funda!kiss

Răspuns Câştigător
| KoreaJapan a răspuns:

Anghel,Alba ca Zapada nu este captiva,nici Cenusareasa,nici Frumoasa si Bestia. Alba ca zapada se afla intr-un sicriu de cristal si el vine si o trezeste cu un sarut bla bla bla. Cenusareasa...ce rost are sa zic. Sti povestea si nu o salveaza cu nimic. Ca sa stii,Bestia o tinea captiva pe Bella, deci el nu salva nimic. Da, Praslea cel voinic si merele de aur si Rapunzel este corect dar restul NU.

8 răspunsuri:
| pisoyas1mik a răspuns:

Buna rasp la intrebarea ta este basmul fat frumos si merele de aur

| zambilici a răspuns:

Praslea cel voinic si merele de aurhappy

| Ðean a răspuns:

Alba ca zăpada, Cenuşăreasa, Frumoasa şi Bestia, Rapunzel, etc...

| Adeeliiina explică:

Mai noi avem deja praslea cel voinic si merele de aur

| Adeeliiina explică:

Si e praslea cel voinic si merele de aur! se vede ca n-ati pus burta pe carte

| miugelz a răspuns:

Shrek, o salveaza pe Fiona.
Luigi si Mario, salveaza si el printesa captiva.
Frumoasa din padurea adormita, Praslea cel voinic si merele de aur, Greuceanu etc.

| alinu99 a răspuns:

Na-m idee

| alinu99 a răspuns:

SI eu caut!