| Dydydodo a întrebat:

In ce consta o auditie pentru un rol dintr-un film? Trebuie sa iti interpretezi doar rolul sau vei avea parte si de o serie de intrebari? Care este atitudinea corespunzatoare, vestimentatia adecvata? Sunt incepatoare. Vreau un raspuns cat mai detaliat.

2 răspunsuri:
| RaduDavid a răspuns:

Deci dupa multe repetiti cu rolul tau care il interpretezi vei avea parte si de o serie de intrebari, trebuie sa raspunzi sincer, foarte sincer sa nu minti, si sa fi imbracata cat mai bine de rolul tau (de ex. daca esti mecanic, trebuie ceva salopeta mai murdara si ceva scule pe la tine pe acolo..etc)
Sper ca iti va fi de folos! SUCCES!

| CristiStefac a răspuns:

O auditie pentru un film consta in interpretarea corecta a unui personaj dat de cei care organizeaza castingul.De obicei se dau 2-3 personaje, iar 1 dintre ele trebuie sa il stii la perfectie adica trebuie sa ai expresie a fetei, daca ai un personaj dramatic trebuie sa stii sa plangi la comanda, etc mai multe daca vrei sa stii da-mi mesaj pe facebook la Cristy Si Athat... Sper ca ti-am fost de folos......SUCCES!