| Alexandru1245pp a întrebat:

Îți mai trebuie diploma de bac pentru a ajunge pompier în Timișoara?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu da, trebuie sa ai bacalaureat daca vrei sa te inscrii la pompieri, poliție sau armată, chiar daca te înscrii la subofițeri

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti trebuie BAC luat.
Este suficient sa fi terminat 10 clase, sau o scoala profesionala si sa treci toate examenele fizice si medicale, ca sa dovedesti ca esti apt fizic si perfect sanatos.

Uite aici mai multe explicatii:
https://www.wowbiz.ro/......i-20184430

| gabicoo a răspuns:

Da.

| emsimos a răspuns:

Ca sa ajungi pompier, da, ca sa ajunga pompierul la tine, nu