| Gherman_Victorita_1971 a întrebat:

La Academia de Politie sunt mai multe ramuri de exemplu Facultatea de Politie, jandarmi etc. Poti da examen doar la una din ele? Stiu ca tematica e la fel la Facultatea de Politie, Jandarmi si Politie de Frontiera iar la celelalte sunt alte tematici cum ar fi stiinte juridice imi explica cine cum se face daca poti da doar la una si care e treaba cu celelalte?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examenul de admitere doar la o facultate din cadrul Academiei de Politie. In Admiterea 2017 gasesti tematica la fiecare facultate.