| andreiyo50 a întrebat:

La ce ma ajuta daca termin la liceu sectiunea mate-info cu info intensiv? Unde pot sa ma angajez?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt firme de dimensiuni mai mici, care au nevoie de persoane care sa cunosca lucrul in word, excel, power point etc, deci informaticieni nu foarte calificati. Poti cauta pe site-ul Agentiei judetene pentru ocuparea fortei de munca din judetul tau. Succes!

| Floreenofficial a răspuns:

Depinde si cate cunostinte de informatica ai acumulat in aceasta perioada! nu prea te primeste nimeni numai cu liceu...ai nevoie si de facultate! sad

| MariaSimo a răspuns:

Poti sa te angajezi ca ajutor de programator de ex. Sau ca admin de sistem. Dar depinde foarte mult de cunostintele tale.
Daca vrei sa faci si o faculta in domeniu, poti sa ii intrebi pe profii sau pe asistentii de la faculta. Multi dintre ei au mici firme unde recruteaza dintre studenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Programator