| คηĐЯээд a întrebat:

La ce trebuie sa ma pricep pentru a deveni make-up artist sau hairstylist?
Ce liceu trebuie sa urmez?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt cursuri de specializare care le poți face în paralel cu liceul.
Pa, pa.

| CarlaD a răspuns:

Exista o facultate in londra pentru stilist...nu stiu exact cum se numeste dar poti investiga pe google

| Pure.Sunshine a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa urmezi un curs de cateva luni si deja primesti calificarea. Castigarea experientei este partea mai dificilawinking
Cel mai bine e sa faci ce liceu consideri tu ca ti se potriveste. Liceul de arta te-ar putea ajuta sa iti dezvolti partea artistica, dar nu cred ca te-ar ajuta mult in ceea ce vrei sa urmezi.

| Buh a răspuns:

Trebuie sa te pricepi la make-up si hairstyle, nu?