| razvirzi a întrebat:

La politehnica la fizica la admitere se da din mecanica, electricitate si termodinamica la toate facultatile?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Fizica parcă era la Universitate, nu știu să fi trecut la Politehnică.
Nu mai știu ce capitole din fizică se mai dau acum la Politehnică.
Pe vremea lui împușcatu așa era.
Nu se cerea la admitere : optică, fizică atomică și nucleară care se făceau în clasa a 12 a.

1 răspuns:
| razvirzi explică:

Stiu ca nu se cere optica si ce ai mai zis tu, dar ma gandeam ca poate nu se da din toate trei happy
Mersi!