| tigrrrr008 a întrebat:

La scoala de agenti de politie de la Cluj, examenul pentru limba straina este la alegere? Adica pot sa aleg intre engleza si franceza?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, proba este la alegere :)

"La Şcolile de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr" Câmpina şi „Septimiu Mureşan" Cluj-Napoca, probele concursului de admitere se vor organiza după următorul calendar:
a) în perioada 07–10.09.2015: probele eliminatorii - contravizita medicală şi verificarea aptitudinilor fizice;
b) în data de 11.09. 2015: proba de verificare a cunoştinţelor constând într-un test –grilă la disciplinele limba română şi limba străină (limba engleză sau limba franceză, potrivit opţiunii la înscriere)." - SURSA = Ghidul admiterii 2015 de la linkul oficial :
http://www.scoalapolcj.ro/Admitere%202015/Ghidul%20ADMITERII%202015.pdf

Toate cele bune!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, asa este, poti alege engleza sau franceza, dupa cum vrei.