| Alis57 a întrebat:

Locuri de muncă remote? As vrea să găsesc ceva sigur și bun, dar nu prea am noroc. Am încercat și pe ejobs dar nu mă sună nimeni

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Scuze ca poate nu intreb ceva pe placul tau, dar de ce optezi doar pentru job remote?
bine nu pot acoperi aici toate variantele pentru care cineva nu se poate deplasa ca ar fi "n" motive
dar daca nu esti intr-un caz sa il numesc exceptional, te anunt ca uneori e mai fain sa mergi in lume, sa faci si frigul dimineata uneori, sa socializezi cu colegii
eu stiu ca jobul "remote" este viitorul cumva, dar eu as alege oricand varianta clasica de servici!
lucrul doar pe deviceuri si statul intr-un spatiu inchis de cele mai multe ori aduc probleme de sanatate!
cumva datorita tehnologiei ne plafonam si devenim oamenii viitorului care nu fac altceva decat sa devina niste robotei care nu au nici sanatate nici cunoastere!

| sierra1 a răspuns:

Văd că de luni bune cauți (degaba?)

https://www.tpu.ro/......-de-acasa/

probabil nu ai de oferit ceva de valoare pentru angajator... Sau ai?