| fratiikaramazov a întrebat:

Lucreaza cineva de aici la o agentie de turism? Cum e? Dati-mi cateva detalii despre ce faceti si cam cat e salariul. Multumesc

1 răspuns:
| Ben00 a răspuns:

Un agent de turism prezinta itinerarii, propune variante de servicii clientilor. Emite voucherul cu serviciile, incaseaza avansuri, intocmeste facturi. Agentiile mici merg greu, nu sunt salarii mari. In oresele mai mari poate fi mai bine, pentru ca turismul extern merge tot anul.Ca incepator poti sa ai intre 700-1100 lei, depinde unde prinzi.