| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Alina si am 16 ani ce hobiuri imi recomandati pentru a munci in vacanta si cu cat voi fi platita

9 răspunsuri:
| shishilik a răspuns:

Cum adica ce hobiuri sa-ti recomandam pentru a munci in vacanta?

| Munchkin a răspuns:

Poţi fi reprezentantă Avon, eu ştiam pe cineva care lucra acolo încă de la 14 ani. Dacă locuieşti în Bucureşti, du-te la Real şi acolo găseşti nişte tipe de la Avon. Vorbeşte cu ele. Baftă!

| utzuman2006 a răspuns:

In primul rand vad ca tu vrei sa iti recomndam un hobby care sa iti si aduca bani, poate ai vrut sa scrii jobburi...
in orice caz la 16 ani e destul de greu sa gasesti ceva part-time care sa iti aduca un venit consistent, cu exceptia cazului in care esti talentata intr-un domeniu artistic ( de exemplu faci tablouri, portrete, tatuaje...clienti vei gasi usor, mai ales vara pe litoral dar nu numai acolo ).
Alte jobburi specifice perioadeide vara : barman-ospatar ( dar e destul de solicitant daca nu esti obisnuita sa suporti mitocaniile mioriticilor clienti., dar asta depinde de local ), distribuitor produse cosmetice, vanzator ambulant...
Oricum cum vara e pe sfarsite...eu iti doresc sa jasesti un job care sa iti fie si hobby si sa iti aduca si bani...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O prietena de`a mea vindea porumb fiert la intrarea intr-un restaurant/fast`food! Si primea 7 milioane!laughing

Eeee? Da` totusi...sa vinzi porumb fiert la oala dinaia uriasa!rolling on the floor)))

:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam tirziu draga, vacanta se termina, la fel si sezonul...

| cappodonna a răspuns:

Fa-te barman-ospatar salariu e cam 1 000 lei si de spaga nu mai spun... e cea mai bine platita munca pentru cei care nu au sc terminata.SUCCES

| cappodonna a răspuns:

Daca nu ai 18 ani nu te poti face reprezentatnt avon.Se face mama sau tata si voi cautati potentiali cumparatori... dar la cati reprezentanti sunt. e bataie de cap

| bonny a răspuns:

Eu am lucrat ca asistenta si am primit 50 lei pe zi

| GabrielaAlexa a răspuns:

Îți recomand să faci curat la famili în privat, pentru câteva ore