| Ayazicfrate822 a întrebat:

Mai exista alte meserii pe santier in afara de tubulator, sablator, vopsitor, sudor si lacatus?

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Fierar-betonist?

| darrio2007 a răspuns:

Zidar, zugrav, instalator, dulgher.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zidar. Dulgher. Instalator apă-canal.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fierar betonist.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Paznic! happy

| johnnny123 a răspuns:

Doar oamenii care operează utilaje grele, oamenii care ridică ziduri și toarnă beton, care montează ferestre și acoperișuri, oamenii care instalează rețeaua electrică, oamenii care coordonează, oamenii care proiectează, etc.

| gabicoo a răspuns:

Diriginte de șantier. Ăsta chiar există în nomenclatorul de meserii. Ceilalți există și ei dar neoficial.

| anonim3248 a răspuns:

Alea nu sunt meserii de șantier.

| nyoentox2002 a răspuns:

Stătător degeaba