| SpeedyGonzales a întrebat:

Merita sa ma duc la SS sau filo? mentionez ca nu imi place matematica si fizica si mi-ar placea sa merg pe o cariera militara/sau politie

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele profile de liceu te auta putin la examenul de admitere la politie dar mai putin la o scoala militara.
In functie de cariera poti sa te uiti pe site-urile oficiale ale Academiei de Politie, scolilor de agenti de politie, academiilor militare si scolilor de subofiteri si vezi din ce materii se sustin examene si alegi profilul liceului conform acestora.

| FaraNume00 a răspuns:

Mai bine du-te la SS faci Mai multa romana e Mai usor am fost Si eu pe profilul asta la filo faci multa latina. Bafta alegerea e a ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti plac matematica si fizica ar fi cel mai bine sa te duci la Real, insa trebuie sa te informezi cce trebuie sa faci pentru cariera de care vorbesti. De asemenea te poti duce la Liceul Militar de la Breaza sau, dupa studii, la Academia de Politie... Parca la academie se cere Uman.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

SS,cred că nu te referi la SS anii '41?

| SpeedyGonzales explică (pentru Cezar_Ciobanu_1967):

Stiinte sociale... nu la nazisti