| anonim_4396 a întrebat:

La ce profil as putea sa merg, avand in vedere ca nu imi place matematica,fizica,chimia? big grin
Cateva chestii care imi plac si la care m-am gandit ca as fi buna sunt urmatoarele: criminalist (mi-ar placea chiar foarte mult), ceva in actorie,dar nu cred ca ma pot baza pe asta pentru ca nu am nici un astfel de liceu prin apropiere,asistenta medicala, psiholog(aici e mai greu,dar... ).
Mi-ar placea si ceva in politie,doar ca nu am inaltimea necesara, deci asta cade de pe lista.

Răspuns Câştigător
| Mymiii a răspuns:

Eu iti spun sa dai la stiinte sociale pentru ca este matematica putina si o ai la alegere la bac, iar din clasa a 11-a, scapi de fizica si chimie. Daca iti place psihologia sa stii ca la acest profil se pune mare accent pe acest obiect, mai ales ca in clasa a 10-a dai teza la psihologie. Poti da mai departe chiar si la criminalistica si te ajuta si pentru teatru ca inveti sa vorbesti.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Criminalist: iti trebuie foarte multa chimie si multa matematica.
Asistenta medicala: multa chimie.
Psiholog: poate fi potrivit daca ajungi cu chimia la un nivel mediu.
Poti incerca si alte meserii: profesor, traducator, specialist de resurse umane

| BiuL a răspuns:

La sectia umana, profil de filolofie, stiinte sociale, bilivgn.
Ehh criminalist, nu cred ca stii exact cu ce mananca aceea specializare, e o materie foarte tehnica si complexa, trebuie sa cunosti si fizica, chimie, biologie. Se studiaza in cadrul facultatii de drept.

| alexs99 a răspuns:

Te poti duce la un profil umanist, la filologie sau stiinte sociale.La aceste profile nu dai bac din matematica, chimie sau fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ok sa ne spui ce iti place, dar nu putem sa iti dam noi un profil doar stiind ca iti place o meserie trebuie sa stim ce materi iti plac tie.

Asistenta medicala ai nevoei de chimie, biologie si matematica!
Pentru psiholog la fel stiinte sociale\filologie.

| Karmesytta a răspuns:

Pai daca vrei criminalist iti trebuie si chimia pentru ca face parte din medicina gen autopsie trebuie sa stii chimie si biologie, actorie is licee speciale, politie poti sa mai cresti nu`ti fa griji. Daca nu iti plac materiile astea ai putea sa mergi la stiinte sociale acolo nu dai bacul din mate si o sa iti fie usor la facultatea de drept.

| Xoniaa a răspuns:

Buna! Profilul perfect pentru tine e filologie! :* Bafta!

| ann100 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ti-ar prinde sa mergi la filologie!