| avalon a întrebat:

Ce ati alege intre o cariera militara si o cariera in politie? si d c?

Răspuns Câştigător
| leluc a răspuns:

As alege o cariera militara. In armata inveti cu adevarat ce inseamna disciplina. Momentele dure iti modeleaza bine caracterul, ceea ce te va ajuta la educatia copiilor tai.
Politie nu... politia e coruptie.

17 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Mai bine este sa alegi o cariera politica pentru ca ai mai multe avantaje.

carla
| carla a răspuns:

As miza pe cariera militara. Sunt mult mai bine organizati, poti urca in ierarhie mai rapid..etc

| kh1ss a răspuns:

Nici una. nici alta happy

lolita
| lolita a răspuns:

Eu am vrut o cariera militara, dar nu-i a fost sa fie.

| oooooooo a răspuns:

Din pacate, POLITIA de azi nu este ceea ce ar trebui sa fie...prea multa politizare si numai coruptie...nimeni nu se mai gandeste la nimeni.in politie nu poti face cariera numai prin munca, ai nevoie si de alte lucruri.
in schimb, nu stiu prea multe despre sistemul militar, am cateva cunostinte care lucreaza in domeniu si sunt multumiti.
cel mai bine e sa te gandesti tu bine ce ai vrea sa faci si sa iei o decizie.
--eu am vrut militar, dar am ajuns politist--

| Diva a răspuns:

Politie

| N538961518 a răspuns:

Politie...mai multe avantaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Cred ca as alege pur si simplu ceea ce ma face pe mine sa ma simt bine in pielea mea...adica sa fiu eu insumi... O cariera militara te poate forma ca soldat, ca om si iti poate modela caracterul... O cariera in politie este destul de solicitanta, in ideea ca trebuie sa fii un om complex, sa fii in stare sa lupti impotriva infractionalitatii dar in aceleasi timp sa fii intelegator fata de problemele personale ale oamenilor pe care ii intalnesti in activitatea de politist. Daca vrei sa lupti pentru dreptate, alege cariera de politist; daca vrei sa lupti ca soldat, alege cariera militara. Este decizia fiecarei persoane... Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politie pentru ca imi place mie:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege o cariera militara=ordine si disciplina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cariera militara, e cea mai buna alegere pe care o poti face...in politie e cam aiurea... poate criminalistica si inca alta divizie de interventie rapida. eu, cel putin voi opta pentru o cariera militara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Aleg o cariera de poliție!
Pur și simplu am o chemare pentru această meserie. Îmi place dialogul cu oamenii, să liniștesc spiritele agitate dintre oameni, îmi place împăcarea și armonia, etc.
Sunt o fană a armelor de foc, uniformă, ordine și disciplină.
Niciodată nu m-am gândit la partea financiară.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cariera politie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Militara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asi alege politie deoarece cred ca sunt facuta pentru. aceasta meserie si as faceo cu pasiune.

| nicolbutnaru a răspuns:

O cariera in Politie. Politia nu se va restructura drastic niciodata. Infractori vor fi mereu. Salariile nu sunt atat de mari ca in Armata dar sunt sigure. In Armata nu evoluezi intr-o functie decat daca ai un anumit grad. Eficienta este mult mai mare. Satisfactia muncii poate interveni mai curand. Politistii sunt functionari publici cu statut special, nu soldati pe viata. Depinde si ce domeniu din politie alegi.

| mihaela54 a răspuns:

As prefera cariera in politie unde esti bine cotar in societatea noastra de astazi.