| amaadina a întrebat:

Nu stie cineva vreun liceu in judetul Arad, unde la limba romana sa se faca si gramatica, nu doar literarura? confused

4 răspunsuri:
| clawss a răspuns:

La liceu in programa este doar literatura si foarte putina gramatica in manualele de romana la sectiunea limba si comunicare! dar din clasa a X a puteti sa rugati profesorul de romana sa va bage optional de gramatica! eu am de doi ani ca optional gramatica limbii romane!

| amaadina explică:

Ok... multumesc pentru. sfat.winking

| Demoiselle a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu programa scoalara de clasa a9a cuprinde doar literatura si mici elemente de vocabular...Nu cred ca ai sa gasesti nicaieri un liceu in care sa se faca gramatica pentru ca programa e `batuta-n cuie`... Oricum daca te pasioneaza romana si o sa vrei sa dai la Facultatea de Litere o sa faci gramatica cat cuprinde...intre timp succes cu literatura, cat mai multa profunzime si inspiratiehee hee! hughappy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu la nici un liceu nu se mai face gramatica, se face doar literaturawinking