| RedHairCarrot a întrebat:

Numarul de inmatriculare si numarul matricol reprezinta acelasi numar si concept?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca se refera la studenti atunci da, adica la numarul de pe carnetul de student. (stiu ca ai spus inainte ceva de student)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Conceptul e in esență același adică de a aloca un număr - identificator - unic unei entități, indiferent dacă ea e o mașină sau persoană

| Catrice a răspuns:

Vezi să-ți faci itp-ul și să plătești taxa de prima înmatriculare și să renunți la numerele roșiihee hee
Ai alt număr înscris în carnet/catalog?