| anonim_4396 a întrebat:

Pe adeverința pentru înscriere la medicină scrie că am tulburare anxios-depresivă. Întrebarea mea este: dacă aleg să nu mă înscriu anul acesta la facultate, ci să văd constant un psihiatru pentru a urma un tratament, mă voi putea înscrie anul viitor?

4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy Nu cred ca nu te poti inscrie, insa din punct de vedere sanatate nu este recomandat sa faci facultate acum, deoarece stress-ul este foarte mare si iti poate agrava problema. Multa sanatate iti doresc si succes in viata! Te pup si sa ai o dupa-amiaza placuta! kiss Pa, pa!

| zăGhost a răspuns:

Ok si ce conteaza ca scrie asta? Nu e criteriu de eliminare. Cam 1/3 oameni are anxietate la un moment dat.

| Anon31241212 a răspuns:

Nu are nimic daca scrie asa. Inscriete te nu pierde un an.

| aleton a răspuns:

A fi anxios-depresiv este un hobby in Romania, asa ca nu esti speciala de loc happy. Serios acum, mai mult ca sigur ești o persoana normala, dar bombardata de aceste stări de mediul înconjurător (prieteni familie). Totul este percepție asa ca daca poti schimba mediul: mergi un an la munca in strainatate (greu dar nu in strainatate) calatoreste, cunoaste oameni, fa orice, dar schimba mediul. Si te vei repara natural. Poate ca poti studia in strainatate medicina, de c e nu? Si daca te gandesti la bani, nu depinde deloc de acest lucru.