Întrebare recomandată | icosmina a întrebat:

Pentru a lucra ca educatoare ce scoala trebuie sa urmez? Unii mi-ai spus ca facultatea de pedagogie, altii ca se poate face si o postliceala.

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Eu stiu ca suficient un liceu cu profil pedagogic.

| ElenaSA a răspuns:

Acum exista sectie de Pedagogie pentru invatamantul prescolar si primar in cadrul Universitatii Bucuresti-Facultatea de Psihologie si Pedagogie. Au existat in paralel candva si postliceala si liceu. Acum clasele de pedagogic-unde mai exista-merg spre desfiintare unele, altele nu se stie exact daca se vor mai infiinta, Oricum, nu ai voie sa predai de acum incolo decat cu nivel de invatamat superior. Asa ca mergi la facultate.

| Latinmoon a răspuns:

Cel mai bine e sa faci o facultate de petagogie.
Good luck! :*

| unprietenaproape a răspuns:

Liceul pedagogic, dupa te poti angaja si ai un venit de 800 lei

Răspuns utilizator avertizat
| petriinna a răspuns:

Poti lucra si daca faci un liceu cu profil educator-invatator. Eu am o prietena care a facut asa...

| SilviaStefan a răspuns:

Facultatea de pedagogie

| Suleyman a răspuns:

Facultatea de pedagogie.

| AlinG5 a răspuns:

Faci un liceu PEDAGOGIC si poti esi invatatoare, educatoare fara facultate.

| vavitza a răspuns:

Cel mai bine facultatea