| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Pentru a lucra la DSP, in control la magazinele alimentare, ce facultate trebuie sa urmez? (Cluj Napoca)

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Nu stiu daca e un criteriu facultatea (profilul), dar probabil ca daca chiar este, ar trebui sa fie domenii care au de-a face cu chimia, medicina samd.
Ar fi aici Ingineria Alimentara, Alimentatie si Turism, Stiinta Agrigole si Industria Alimentara, Chimie Aplicata si Stiinta Materialelor, Ingineria Sistemelor Biotehnice etc.

1 răspuns:
| mucificatorul201 a răspuns:

Facultate cu legatura in domeniul Protectiei Consumatorului