| anonim_4396 a întrebat:

Pentru admiterea la unul dintre Colegiile Nationale Militare conteaza mai mult nota din EN sau cea din testul grilă? Anul acesta nu s-a mai dat testul grila credeti ca anul viitor se va da?

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Conditiile se pot modifica in functie de situatie.
E cineva mafalda sa stie care va fi raportul in cadrul mediei ponderate si ce va intra in ea? Nu caut acum sa vad cum s-a calculat in anii anteriori.
Colegiile militare au la baza legile si ordinele ministerului invatamantului.