| stanciu2nd a întrebat:

Poate sa imi explice si mie cineva care e faza cu sectoarele din colegiile militare?
Stie cineva daca colegiul militar dimitrie cantemir din breaza are sala de forte sau teren de fotbal?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Sectoare: dimineata vei avea de facut in fiecare zi o corvoada, gen curatat o zona (de unde vine si numele). Poti sa speli buda, sa maturi o scara sau un culoar, sa aduni hartiile aruncate de altii etc. Cand, cat si cum depinde de fiecare liceu in parte.
Dotarile liceului de care intrebi (copiate de pe siteul lor):
Alcatuiesc resursele catedrei de educaţie fizică:1. Sala de sport nr. 1 cu anexele :
-teren de handbal – 2 porţi handbal;
-teren volei – fileu volei;
-panouri de baschet (4 pe lateral);
-aparate gimnasticã (paralele, barã fixã, cal, ladã, caprã, frãnghie, bãnci gimnasticã, trambuline, spaliere);
-aparat multifuncţional de forţã;
-vestiare şi duşuri 2. Sala de sport nr. 2 cu anexele
-teren baschet – 2 panouri baschet;
-aparate gimnasticã;
-traseu aplicativ-militar 3. Poligon de tragere4. Pistã de atletism cu anexele :
-6 culoare de alergare
-sector sãriturã în lungime
-sector aruncarea greutãţii 5. Teren de fotbal ( iarbã )6. Terenuri în aer liber:
-2 terenuri de handbal (4 porţi);
-3 terenuri de baschet (6 panouri de baschet);
-1 teren de volei (cu fileu de volei);
-1 teren de tenis (cu fileu de tenis);
-aparate de gimnasticã în aer liber (paralele, barã fixã, porticuli)