| BeSmart17 a întrebat:

Sa spunem ca sora mea va deveni politist de frontiera sau de marina(habar nu am ce e aia)si suntem din cluj.napoca..va trebui sa se mute altundeva?

5 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Daca sora ta devine politist de frontiera, dar voi nu locuiti intr-un judet de frontiera, la ce te astepti? Cel mai aproape ar fi daca ar pleca in Bihor.Si garantat nu se poate sa faca naveta, va separa pe putin 100 km.

| Jager a răspuns:

Daca ajuge sa fie politist de frontiera, poate nu trebuie ca se poate aplica si in oras. Dar de marina trebuie pentru ca se aplica pe nave maritime sau in apropierea marii.

| LoredanaS19 a răspuns:

Daca va fi politista de frontiera( adica la granita) ea va trebui sa lucre in granita deci i-ar trebui o masina daca nu vrei sa va mutaţi in locul unde va prinde ea loc de muncahappy dar daca e undeva departe ar cam trebui sa isi caute o locuinţa prin zonahappy

| Chitu_Andrei_2002 a răspuns:

Nu e neaparat sa se mute toata familia ci doar ea.

| Mariammm a răspuns:

Cel mai probabil, da!